Paint Efekt serisi büyük ebat formatlarında, yeni ve canlı renkler, yenilikçi sıvalar ile koordine edilmiş, zenginleştirilmiş benzersiz seramiklerdir.

Antik avangard ayna efekti seramikler, volkanik etki veren karolar, oksitlenmiş metalik görünümler ve son olarak sanatsal dokunuşlar...
Hepsi mavi ve yeşil'de buluştu..

Renkli mermer seramikleri kapsayan bu koleksiyon, yapı malzemesi olan mermerin ebedi güzellik ve zarafetini çağdaş çağrışımlarla taptaze bir şekilde yorumlayarak sizlere sunuyor.

Kotto görünümde seramik koleksiyonu, modern  ve çekici tasarıma sahip iç ve dış mekanlar yaratmak için dönüştürülmüş, pişmiş kil kökenleri geleneğe ve kökenine dayanmaktadır.

Yeni desenler ve sonsuz uygulama seçenekleri sayesinde evde yaşayan insanların kişiliğini ifade eden mekanlara kesintisiz bir görünüm kazandıran “3D Desenli” İtalyan porselen seramiklerdir.

 Baştan çıkarıcı renkler ve yumuşak dokunuşlara sahip bu koleksiyondaki seramikler ile sizde banyolarınızda tamamen modern bir çizgi oluşturabilirsiniz…

 İtalyan menşeli yeni Steam-G ve Genera- S “Turkish Hammam” serileri ile Türk Hamamı konforunu kendi banyonuzda yaşamaya ne dersiniz?

Son teknoloji ile üretilmiş İtalyan seramiklerin, yoğun trafiğe dayanıklı, özel tekniğe sahip ve her türlü doğal koşullara (buzlanma, aşırı sıcak hava vb. gibi) karşı dayanıklı, kaymaz, leke tutmaz, gerçek ahşap, beton ve doğal taştan çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkün.

Dünyanın en büyük banyo ve seramik fuarı olan CERSAIE International Exhibition bu sene 26 - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında Bolonya’da düzenlendi.

Plaza Yapı olarak, vakit geçirmekten keyif aldığımız Cafe ve Restaurantlar da kullanılmış, iç mimari projelerin tamamlayıcı unsuru olan ve mekanı zenginleştiren seramikleri sizler için derliyoruz..

Ünlülerin Ev Dekorasyonları

Tarih: 14.07.2016 - Genel
Etiketler: ,

 Ev dekorasyonu yapacaklara ve ilgilenenlere özel, ünlülerin yaşam alanlarını nasıl dekore ettiklerini derliyoruz..

İç ve Dış mekanlarda kullandığımız porselen seramik ebatları değişiyor..

Şimdiye kadar görülmüş en büyük ebatlı porselen seramikler: “MAGNUM” ile tanışın..

Tanınmış bir çok ünlü tasarımcının imzasını taşıdığı en yeni seramikler..

Plaza Yapı, yeni sezonda da birbirinden farklı yüzey ve desenlere sahip seramikleri evlerinize döşemeye devam ediyor..

Zengin renk çeşitleriyle, duvar ve zeminlere döşeme alternatifi de sunan malzemeler, country’den klasiğe, klasikten modern görünüme kadar  tarz sahiplerinin de ilgisini çekmeyi başarıyor

İngiliz tasarımcılar Edward Barber ve Jay Osgerby, ünlü bir İtalyan seramik markası için duvar ve zeminlerde uygulanmak üzere özel dekorlu porselen seramik tasarladılar.

Florim Grubu, farklı yüzey, stil ve ebattaki duvar ve yer seramik koleksiyonlarını yaşam alanlarına sanal ortamda döşeyebileceğiniz bir uygulama yarattı.


Hayatımızı bir çok yönden etkileyen teknolojinin gelişmesi, ev ve ofis gibi yerler için bizlere dekorasyon açısından da zengin seçenekler sunuyor. İtalyan seramik markaları da bu gelişen teknoloji sayesinde dekorasyon alanında daha çok yenilik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Plaza Yapı, Türkiye distribütörlüğünü yaptığı bir çok ünlü İtalyan markaları ve en son çıkan ürünleriyle Etiler Alkent’teki Showroom’unda .. .

 Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ögesi olan ahşap malzemeler, gelişen ileri teknoloji uygulamalarla tasarımcılara ilham vermeye devam ediyor.

Dünyaca tanınan İtalyan çizgi roman yazarı ve karikatürist Milo Manara, ünlü bir İtalyan seramik firmasıyla 3 yıllık anlaşma imzaladı.

Fransız yazar Maurice Leblanc’in yarattığı dünyaca ünlü centilmen ve akıllı hırsız Arsen Lüpen evlerinize giriyor!

Her geçen gün yenilikçi bir anlayışla karşımıza çıkan İtalyan markaları şu sıralar çok farklı bir tasarımla adlarından söz ettirmeye devam ediyor.

Gessiden yepyeni bir tasarım : Cono!

Tarih: 13.01.2015 - Banyo
Etiketler: ,

 İtalyan banyo aksesuar devi Gessi, en son ve en yeni ürünü olan Cono Collection serisini tanıttı.


Banyo dekorasyon dünyasının tanınmış en ünlü markalarından biri olan Gessi, daha önce üretmiş olduğu serilerine bir yenisini daha ekledi!

Ünlü İtalyan markası FLORİM'in en yeni ürünü MAGNUM, uluslararası seramik fuarı CERSAIE 2014'te görücüye çıktı...

3 katlı 1500 metrekare üzerine kurulu bu yeni Showroom, zarif ve elit eşyalar ile donatılmış, ender rastlanır özgün mobilya döşemeleri, havuzlar, şelaleler ve dikey bahçeler gibi ikonik tasarımlara ev sahipliği yaparak, İtalyan Gessi tarzının ve özellikle “Private Wellness” bilincinin tüm dünya üzerindeki farkındalığını arttırmayı amaçlıyor.

Yer Karoları Uygulama Önerileri: Yer karoları, iç ve dış mekanların zemin ve duvarlarınsa rahatlıkla uygulanabilinir. Döşeme yapılacak mekandaki kullanım amacı dikkate alınmalıdır. Kullanım yoğunluğu ve etkileri dikkate alınarak, aşınmaya karşı dayanıklılık derecelerine teknik gerekliliklerin karşılanması ve uygun sırlı granit seramik seçilmelidir.
Uzmanlar, 2013’te renk seçimleri konusunda biraz daha cesur olma vaktinin geldiğini söylüyor.
 
2013 renk trendlerinde; sarı, turuncu ve kırmızı kadar mavi yeşil ve turkuazın farklı tonlarının bir arada olacak. Sarı ve kahverenginin değişen tonları sezonun en popüler renkleri arasında yer alırken, maviden çivit maviye uzanan geniş renk paleti ve yeşilin özellikle zümrüt tonu göze çarpıyor. 

Kahverengi hayatımızda önem taşıyan ve sıklıkla karşımıza çıkan bir renk. Evlerimizde mutlaka kahverengi tonlarında mobilyalar, ev tekstil ürünleri bulunmaktadır. Kahverengi dekorasyonu yapılmış bir odanın renklendirilmesi konusunda yardıma ihtiyacınız olabilir. Seçenekleri gözden geçirmek ve hangi renklerle nasıl dekore edileceğini araştırmak gerekli.

Dekorasyon tarzını biliyor musun?

Tek başına yaşayan kişilerin tercihleri arasında yer alan stüdyo daireleri doğru şekilde dekore ettiğinizde, büyük bir evin ferahlığını ve konforunu elde etmeniz mümkün.
 
İşte kadınların ‘hayatlarında yer açacak ‘ 10 öneri…

Yatak odasında gerekli olan eşyalardan birisi de gece lambalarıdır. Gece lambalarının kullanışlı olmasının yanı sıra dekoratif görünmeleri de bir o kadar önemlidir.

Ev dekorasyonunda en çok özen gösterilen alan olan salonların dekorasyonunda temel olarak beş konunun üzerinde durulması gerekir. Salon dekorasyonunun beş ayağı olarak da isimlendirilebilecek bu konular; salon dekorasyonunda benimsenecek genel stil, alan genişliği, eşya yerleşimi, aksesuar seçimi ve duvar renkleridir.

Tarz sahibi 20 ünlü kadına “dekorasyon ipuçlarını” soruldu. Aralarında kaşmirle büyü yaratanı da var, camla estetik yaratanı da…

 

Mutfakta temizlik kolaylığı ve sağlamlık bakımından en kullanışlı zemin seramik döşemedir. Bugün birçok renk, cins ve desen seçenekleri var. Mutfaklar için bugün çok ilginç bir önerimiz olacak. Farklı desendeki karoları birleştirerek mutfağınızı oldukça sevimli bir yere dönüştürmeyi başarabilirsiniz.

Dekorasyon dergilerini biraz karıştırdıktan etrafı sorup soruşturduktan ve çoğu zaman hatalı seçimler yaptıktan sonra nihayet sevdiğiniz tarzı buldunuz ve evinize adapte etmeye karar verdiniz. Peki sırada ne var? Salonun, odaların görünümüne biraz daha çekidüzen vermek için biraz oyun oynamak şart! İşte size sekiz öneri! Evinizin yeni elbisesi için ihtiyacınız olanlar burada…

İnsanı mutsuz eden en önemli kombinasyonlardan biri de ışık düzeni ile eşyaların ve sizin yaşadığınız yerin ilişkisidir. Eğer flouresan ışık kullanıyorsanız, çok sevimsiz ve renk kalitesi insanı hastanede gibi hissettiren bir şey kullanıyorsunuz demektir.

Yaşam alınınız elbette sizi ve zevkinizi yansıtmalı. Sadece moda olduğu için yapacağınız bazı uygulamalar uzun vadede sizi sıkabilir. Ancak ufak dokunuşlarla, trendleri kendinize göre yorumlamayı denerseniz, sonucun muhteşem olacağından hiç şüphemiz yok!

Seramik temizliği için hazır kullanılabilecek kimyasallar bazen derz dolguları da söküp atarak seramiklerinize zarar verebilir. Bunu önlemek için evinizde hazırlayacağınız temizlik karışımı ile fayanslarınızı temizleyebilirsiniz.

Evinizin Modası - Seramik Duvar Panoları

Tarih: 23.08.2012 - Banyo
Etiketler: ,

Evinizde moda esintileri olsun istiyorsunuz ancak aklınızda belirgin bir fikir yoksa bizim önerimiz seramik duvar panoları!

İşte bazı örnekler...

Kuşadası'nda Çini ve Seramik Sergisi

Tarih: 16.08.2012 - Genel
Etiketler: ,

Kuşadası’nda, belediye kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında çini ve seramik sergisi açıldı.

2012 yatak odaları , yeni tasarımlar ile göz dolduruyor.Dikkatleri üzerinde toplayan 2012 yatak odaları , yeni trendlerle bir bütün haline gelmekte.Minimal çizgiler, modern kıvrımlar, capcanlı renkler ile bu senenin yatak odaları içinizi açmaya hazır.

Bilim dünyası şaşkın!

Tarih: 01.08.2012 - Banyo
Etiketler: ,

Bilim insanları şimdi her şeyi yeniden düşünecek…

Plaza Yapı’nın mümesseli olduğu Bisazza, renkli mozaikleri ile yaşam alanlarınıza yepyeni bir soluk getiriyor.

Hayal Kurmayı Asla Bırakma!

Rahat bir yaşam alanı yaratmak için duvar,tavan, yer döşemelerinizde beyazın göz yormayan uyumunu hissedin.

En şık geleneğin en yüksek ifadesi-Fap Natura

Tarih: 15.06.2012 - Banyo
Etiketler: ,

Fap Seramik kendi doğal sesleri, değişik tonları ile malzemenin içine bir yolculuktur …

 Delconca ile iç ve dış mekanlarınıza yeni bir soluk getirin…

Fap Natura serisi kendi doğal sesleri, değişik tonları ile malzemenin içine bir yolculuktur. Kolleksiyonda Beyaz, Bej, Havana, Kahverengi, Gri ve Siyah renkleri hakimdir...

Plaza Yapı'da Gessi Armatür Serisi

Tarih: 09.05.2012 - Banyo
Etiketler: ,

Gessi’nin birbirinden şık armatür serileri, banyoda İtalyan tasarımının ulaştığı doruk noktayı gözler önüne tüm çıplaklığıyla sermeye devam ediyor…

Fap’ın Velvet Serisi kadife dokusu ile sizde konfor hissi uyandırır. Evinize şıklığı ve huzuru aynı anda getirir.
 
Velvet Serisi renkleri, bej, kahverengi, leylak, beyaz, kum, bahar, gökyüzü ve mavi’den oluşmaktadır.

Zarif tarzı ile şarap severlerin ilgisini çekecek Toncelli Progetto 50 serisine ait şaraplık da içkileriniz daha lezzetli olabilir.

Gessi’nin son armatür serisi Mimi, klasik kıvrımlı, duygusal, kadınsı, zarif, geleneksel çizgide bir koleksiyon.
Mimi, saf bir romantik cazibesi ile temel geometrik şekiller ve önerileri bir araya getiriyor...

Mutina için Patricia Urquiola tasarımlı seramikler..

Aşk için Fap Seramik tarafından tasarlanan koleksiyon, zemin ve duvar seramik karoları bir araya gelerek renk ve dekoru güçlendirdi…

Doğal tuğla veya tuğla görünümlü seramikler duvarınızın bir kısmına da dekoratif olarak uygulayabilirsiniz. Mekana hem sıcak bir hava verecek,hem de kullanışlı.

Rustik dekorasyon stilinin bir parçası,modern dekorsyonda da tarz yaratmak isteyenler için bir alternatif..

Boyalar ve duygular...

Vera koleksiyonunda her renk belli bir kişilik bir yansıması ona uygun duygusal atmosferi anlamak ve oluşturmanıza olanak sağlar. FAP Vera açık bir şekilde tanımlanmış içerik ile doldurmak, iç mekan için farklı gereksinimleri karşılamak için hazır!

Delconca için çevre dostu mimar Daniel Menichini  “yeşil oda” projesini oluşturdu...

Teknolojik gelişmeler ve hızlı tempolu yaşam programlarının gelişiyle birlikte,  duş almanın ötesinde evinizde kaplıca  tesislerini yaşatacak olan  Gessi’nin “Private Wellness” duş sistemleri  lüks bir zevktir. Gessi’nin  “Private Wellness” duş sistemleri kendini şımartmak için egzotik bir yoludur.

Evler sonbahar-kış sezonuyla birlikte değişime hazırlanırken, yeni trendler de kendini göstermeye başladı. Bu yılın en çok öne çıkan trendi ise sıkıcılıklarını üstlerinden atıp zarif ve heyecan verici biçimlere bürünen seramikler…

İtalyan seramik dünyası, yüksek teknolojisi sayesinde ahşabın tüm karakterini birebir porselen seramiklere taşıyor.

Köşe bucak evde ki her yeri elden geçirirken, sıra banyonuza geldiğinde, bambaşka bir banyoya sahip olun . Güzel bir banyoda, banyo yapmak keyfi ikiye katlar.

Eylül geldi geçti, tatil dönüşü arkadaşlar ile buluşmak ne kadar güzel. Bazılarımız iş temposuna çoktan girmiş olsa da, bazılarımız hala bavullarını açmadı...

Banyo yenilemek için geçerli sebepler:

  • Dolaplar zaman ile aşındı veya eskidi
  • Modası geçti
  • Duvar boyanız eskidi
  • Yeni bir ruh hali ile güne başlamak istiyorsunuz
  • İtalyan estetiği sizi içine çekiyor

Bu banyo, deniz kenarında bir kulübe tarzı çağrıştırıyor: parlak ışık, temiz hava ve neşe bu yeri özel kılan en önemli unsurlar. Pura serisinin ekstra parlak fayansları kesik kenarları sayesinde duvarlarda hoş hacim efektleri oluşturmakta.

Evmanya.com üzerinde yayınlanan Plaza Yapı özel koleksiyonlar yazısı yayında...

Plaza Yapı’dan Versace Gessi Fap Toncelli Referanslar...

Versace Seramik yeni koleksiyonu ile heryere soluk getiriyor..

Plaza Yapı Showroom

Tarih: 04.07.2011 - Banyo
Etiketler: ,

Plaza Yapı Levent Showroom'undan kareler...

FAP'ın yeni serisi Vera göz kamaştırıyor

Tarih: 01.07.2011 - Banyo
Etiketler: ,

İtalyan FAP markasının yeni serisi Vera ile evleri büyülemeye devam ediyoruz...

FAP - Seramik

Tarih: 17.06.2011 - Seramik
Etiketler: ,

1989 Yılında Kurulan Plaza Yapı minimalist, modern, ve neoklasik tarzda geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Plaza yapı prestijli projelere ,trendlere uygun seramik karoları,mutfak banyo mobilyaları, bataryalar, çok fonksiyonlu duş kabinleri ile vitrifiye ürünleri sunuyor.

FAP - Ambienti Sweet Home

Tarih: 04.06.2011 - Banyo
Etiketler: ,

Türkiye’de temsil ettiğimiz İtalyan FAP markasının Ambienti Sweet Home foto galerisine bakarak eviniz için yeni fikirler bulabilirsiniz...

FAP - Ambienti For Love

Tarih: 25.05.2011 - Banyo
Etiketler: ,

Türkiye’de temsil ettiğimiz İtalyan FAP markasının Ambienti For Love foto galerisine bakarak banyonuz için yeni fikirler bulabilirsiniz...